Отборите на Австрия и Германия играят при резултат 1:0 в приятелска

...

НА ЖИВО: Австрия - Германия 1:0, червен картон за гостите

Отборите на Австрия и Германия играят при резултат 1:0  в другарска среща. Марсел Забитцер даде задатък на домакините в 29-ата минута.

В началото на второто полувреме Бундестима остана с човек по-малко, откакто Лирой Сане си изкара пряк червен картон.

Антонио Рюдигер позволи груба неточност в отбрана в 2-ата минута. Това докара до удар на Кристоф Баумгартнер, който обаче бе блокиран. Около минута по-късно Николас Зайвалд стреля от отдалеченост, само че топката мина надалеч от задачата.

Десет минути по-късно Алаба подаде добре към Михал Грегорич, който също стреля към вратата на гостите, само че и неговият шут не се оказа прецизен.

Отново Грегорич имаше отлична опция да вкара в 17-ата минута, когато бе изведен самичък против Кевин Трап. Стражът на Германия обаче се оправи, излизайки напред, с цел да избави.

В 29-ата минута Марсел Забитцер получи топката в наказателното поле на германците. Той сподели отлична техника и си настройки топката на десния крайник, след което я прати в далечния ъгъл за 1:0.

Серж Гнабри си опитва шанса с изстрел от отдалеченост в 40-ата минута. Ударът му обаче се оказа неакуратен и не затрудни Шлагер на вратата на Австрия.

В последните минути на срещата още веднъж домакините погледнаха към вратата на германците. Баумгартнер прати шутира рискова, а топката прелетя сантиметри настрана от горния ляв ъгъл на вратата на Трап.

В началото на второто полувреме Лерой Сане си изкара червен картон, откакто грозно изблсъка неприятелски състезател. Двамата влязоха в единоборство, а след разменени изречения, националът на Германия си разреши да посегне към Филип Мвене.

Михаел Грегорич имаше нов добър късмет да осъществя попадение в 56-ата минута, само че неговият шут от вътрешността на наказателното поле мина на сантиметри от левия непряк дирек на вратата.

LIVE / Австрия - Германия 1:0

1:0 Mарсел Забитцер 29'

Съставите на двата тима:

Австрия: 1. Шлагер, 6. Зайвалд, 15. Линхарт, 16. Мвене, 8. Алаба, 4. Шлагер, 5. Пош, 19. Баумгартнер, 20. Лаймер, 11. Грегорич, 9. Забитцер

Германия: 12. Трап, 5. Хумелс, 4. Тах, 2. Рюдигер, 7. Хавертц, 8. Горецка, 21. Гюндоган, 11. Бранд, 19. Сане, 10. Гнабри, 9. Фюлкруг